Chrome почав блокувати весь Flash, що програється сам

Коли навесні Chrome навчили розумно блокувати Flash на веб-сторінках, це пояснили бажанням знизити навантаження на процесор і відповідно збільшити час роботи ноутбуків.

На той момент функція була доступна лише в бета-збірках браузера, але з 1 вересня стала невід’ємною частиною Chrome і почала блокувати на сайтах Flash контент, що автоматично програється, включаючи всю рекламу і частково відео. Відео, що автоматично програється, не блокуватиметься в тих випадках, якщо воно розташоване на популярному відеохостінгу (Youtube, Vimeo), в інших випадках воно буде ставитися на паузу, яку можна зняти кліком по області з плеєром.

Цікаво, що від сьогодні, 1 вересня, Amazon також ускладнило життя рекламодавцям, що використовують Flash замість HTML5, причому в ще більш суворій формі. Компанія повністю припиняє приймання реклами в форматі Flash.

У першому кварталі 2015 Flash реклама була популярніше за HTML5, і згідно зі звітом компанії з сучасні гаджети, практично 10 млрд проаналізованих банерів близько 55% використовувало Flash, а 45% – HTML5.