Nokia Asha 306 – телефон на відмінно

Компанія Nokia уже близько 25 років знаходиться на ринку портативної електроніки, включаючи сучасні гаджети У компанії були злети та падіння, в останній час частка Nokia на ринку смартфонів зостається відносно малою, але на ринку звичайних телефонів вони на висоті, як завжди. Одним із багатьох телефонів компанії, які держать компанію в лідерах серед телефонів – Nokia Asha 306.

Nokia Asha 306 був анонсований достатньо давно, але до цих пір користується великою популярністю серед бюджетних телефонів. Nokia Asha 306 не можна називати просто телефоном, у нього є більшість можливостей які притаманні звичайним смартфонам, але для отримання більшого попиту на Nokia Asha 306, були обмежені деякі функції, але завдяки цьому телефон був більш простіший у використанні та мав дуже приємну ціну для потенційних покупців.

Дизайн

Дизайн Nokia Asha 306 потребує окремої статті, щоб описати всі його гідності. Взагалі, дизайн виконаний в молодіжному стилі, але він також буде до вподоби дітям та дорослим. Важливою частиною дизайну Nokia Asha 306 є граціозність ліній, які проявляються в кожній частині телефону. Nokia Asha 306 має кілька можливих варіантів кольору: червоний, синій та сірий. Він цілком виконаний з пластику, задня кришка вироблена з матового матеріалу, який не залишає відбитків пальців. Добре те, що Nokia вміє робити телефони різними. З простого прямокутного бруска пластику вийшов унікальний апарат, де добре помітні скошені грані, а також плавні обводи з боків корпусу.

Габарити корпусу Nokia Asha 306 складають 110.3 х 53.8 х 12.8 мм, вага 96 грамів. Не дуже великий, не дуже товстий, досить легкий апарат. Nokia Asha 306 невеликий і компактний, його можна легко покласти в будь-яку кишеню.

До пластикових телефонів нерідко виникають претензії, пов’язані зі якістю збірки апарату, багатьох цікавить, наскільки ретельно виробник продумав конструкцію. У даному випадку нарікань чи скарг до пристрою немає. Все щільно підігнано, ніякі частини телефону неприємних звуків не видає. Задня пластикова кришка досить міцна для того, щоб не продавлюватися.

Верхній і нижній торці доповнені глянцевими накладками, пластик підібраний в тон основного забарвлення корпусу. Тон трохи відрізняється від загального кольору, але це звичайне явище для матеріалів різних фактур.
Центральна частина телефону чорного кольору. Глянець лицьової панелі доповнюється боковим глянцем. Вони трохи скошені, корпус звужується від широкої задньої частини в сторону лицьової поверхні. Такий дизайнерський прийом ми вже бачили в раніше випущених телефонах Nokia.

На верхній торець винесено роз’єм microUSB, та 2-мм «тонкий» роз’єм для комплектного зарядного пристрою. Також передбачений 3.5-мм роз’єм під навушники. На нижньому торці розміщений отвір для шнурка на руку.

Справа знаходиться кнопка регулювання гучності з м’яким ходом. Нижче знаходиться клавіша блокування екрану.
Зліва розташований роз’єм для карти пам’яті, він розміщений під спеціальною заглушкою.

Під екраном розміщені дві телефонні кнопки: прийняття виклику та завершення, між ними розташований мікрофон.
На задній стороні розташована 2-ох мегапіксельна камера та решітка для динаміку.

Під кришкою розміщена батарея, а під батареєю місце для звичайних SIM карт.

Дисплей

Дисплей досить якісний, як для такого телефону. Екран має діагональ 3 дюйма та роздільну здатність 240х400 пікселів. Відображається до 65 тисяч кольорів. Екран виконаний по резистивній технології, так що на нього можна натискати не тільки пальцями, але і користуватися додатковими предметами, якщо буде така необхідність.

Сам TFT екран хороший в плані експлуатації, він досить яскравий, добре передає відтінки, кути огляду середні. Інвертування зображення немає, але картинка з боку виглядає не так добре.

Звичайна поведінка для недорого телефону. Чутливість екрану нормальна, проте не у всіх випадках це буде зручно. Іноді пристрій відверто тупить, при натисканні на один елемент, випадково здійснюється зовсім не те дію. Доводиться чуйно і акуратно користуватися сенсорним екраном. В принципі, для резистивного екрану це прийнятно і звикнути до цього можна. Також, телефон буде вібрувати при кожному натисканню на екран, якщо воно буде надокучати (як мені), то вібрацію можна відключити в налаштуваннях екрану.

Звук

Особливої уваги гідний і динамік Nokia Asha 306. По традиції, якщо ви завжди хочете почути дзвінок чи сигнал будильнику у будь-якій обстановці, то ваш вибір ляже на телефони компанії Nokia, Nokia Asha 306 тому не виключення. Попри гучну основу динаміку, звучання зостається дуже якісним та приємним. Динамік телефону переплюне будь який флагман та зостанеться далеко попереду з якістю звучання. Гучний динамік у телефонах став уже рідкістю, мало виробників можуть похвастатися цим, окрім Nokia, тому гучний динамік телефону дуже доречний тут, та є хорошим аргументом при виборі Nokia Asha 306.

Камера

Камера тут 2-ох мегапіксельна, звичайно це не 8 мегапікселів, але зображення зостаються досить чіткі. В телефоні використовується власна технологія, розроблена компанією, щоб покращити якість фотографій, тут якраз і згадуються слова “не в мегапікселях щастя, а в якості”, але при фотографуванні великих сцен, деякі мілкі деталі можуть бути не дуже чіткими при збільшенні. Немає причини ставити більш дорогу камеру, все ж це бюджетний телефон з функціями смартфону.

Програмне забезпечення

Платформа Nokia Asha 306 вважається, як браузерна система, для дзвінків та спілкування в мережі, але основою операційної системи є відома Series 40 яка була добре перероблена для сенсорних екранів та постала в оновленому вигляді. Ще одним плюсом, що крім офіційних додатків, на телефоні можна використовувати більшість сумісних додатків які були розроблені для платформи Series 40. Також на протязі 60 днів після першого запуску телефону, буде можливість завантаження 40 безкоштовних ігор від EA. Серед них – популярні Zuma, The Sims 3, NFC The Run і ще досить велика кількість простеньких казуалок.

На екрані блокування виводяться час і дата, а також інформація про пропущені події: дзвінки й повідомлення. Щоб розблокувати телефон, потрібно провести по дисплею пальцем зліва направо або навпаки. Nokia Asha 306 має три головних меню, при розблокуванні телефону з’являється меню доступних додатків, якщо провести зліва направо з’явиться робочий стіл з годинником та додатками для швидкого доступу, якщо справа наліво, то з’явиться номеронабирач для швидкого дзвінку. Все це працює по такій схемі :

У телефоні є теми оформлення, залежачи від яких змінюється картинка на робочому столі. Швидкість роботи нормальна, працює кінетична прокрутка в додатках, хоча і не завжди плавно. Вгорі витягується рядок повідомлень, куди заодно включені ярлики для швидкого управління підключеннями (передача даних, Wi-Fi, Bluetooth) і гучності.

Зв’язок

Телефон підтримує передачу даних за технологією Wi-Fi, Bluetooth та по мобільній мережі. Телефон може працювати в GSM частотах 850, 900, 1800, 1900 MHz. Телефон не має можливості передачі даних через 3G, лише через EDGE і GPRS.
При кожному вході в браузер, телефон запитує в який спосіб здійснювати передачу даних. В налаштуваннях зв’язку можна задати, що використовувати за промовчанням.

Продуктивність

По офіційним даним, Nokia Asha 306 оснащений одноядерним процесором з частотою 1 ГГц та 64 мегабайтами оперативної пам’яті. Для такого телефону це більш, ніж достатньо. Всі додатки та файли зберігаються тільки на картах пам’яті, так як власного сховища для даних не має. Телефон підтримує карти пам’яті microSD і microSDHC до 32 гігабайт.

Телефон підтримує більшість додатків, розроблених для цієї платформи, іноді телефон може підлагувати, але тільки в крайніх випадках.

Автономність

За офіційними даними телефон може працювати 14 годин в режимі розмови та 600 годин (25 днів) в режимі очікування.
В буденних умовах, телефон може протриматися 4 дня в помірному використанні. Ємність акумулятора – 1110 мАг. З 30 хвилинами дзвінків, кількома фото, двома годинами плеєру на добу і виходить 4 дня життя.

Висновок

Nokia Asha 306 дуже хороший телефон навіть у часи плафонів та смартпедів. Він має дуже приємний дизайн, хорошу якість збірки. Його якісний динамік ви почуєте в будь-яких умовах та завдяки його програмній платформі, телефон має дуже хороші показники роботи від одного заряду.

 Характеристики Nokia Asha 306

Характеристики Nokia Asha 306

Загальні дані
Дата випуску 2012 р (2-й квартал)
Стандарт GSM 850, 900, 1800, 1900 MHz
Платформа Series 40 OSS Browser
Довжина 110.3 мм
Ширина
Товщина 12.8 мм
Вага 98 г
Акумулятор Nokia Asha 306
Тип батареї Li-ion (BL-4U)
Ємність 1100 mAh
Час очікування 600 год
Час розмови 14 год
У режимі MP3-плеєра 48 год
Корпус
Конструкція корпусу трубка
Матеріал корпусу пластик
Кольори корпусу червоний, синій і сірий
Вбудована антена  ✔
Дисплей Asha 306
Технологія екрану TFT
Кількість кольорів 65 тис. кольорів
Розмір екрану 240 x 400 px
Діагональ 3″
Пікселів на дюйм (PPI) 155
Сенсорний дисплей ємнісний
Робота зі звуком
Дзвінок поліфонічний
Mp3 на дзвінок  ✔
Файли мелодії  ✔
Вібро  ✔
Гучний зв’язок  ✔
Диктофон  ✔
FM-радіо  ✔
MP3-Плеєр AAC LC, AAC LTP, AAC +, AMR-NB, AMR-WB, HE-AAC v2, M4A, MIDI, Mobile XMF, MP3, MP4, WAV
Контакти
Номери в пам’яті апарату 1000
Розширена книга контактів  ✔
Пам’ять у Нокіа Asha 306
Обсяг незалежній пам’яті 10 MB
Об’єм оперативної пам’яті 32 MB
Підтримка карт пам’яті microSD (TransFlash), microSDHC
Макс. об’єм карти пам’яті 32 GB
Короткі повідомлення
MMS  ✔
SMS Шаблони  ✔
Передача даних
WAP  ✔
E-mail клієнт  ✔
HTML-браузер  ✔
EDGE  ✔
GPRS  ✔
WiFi 802.11b, 802.11g
Bluetooth 2.1 (+ EDR)
Входи / виходи
Тип роз’єму для ПК microUSB
Тип роз’єму для з / у USB + 2.0мм
USB вихід
Аудіовихід 3.5мм
Фото / Відео
Вбудована камера
Кількість пікселів 2 Mpx
Дозвіл камери 1600 x 1200 px
Цифровий zoom 3 X
Підтримка Відео  ✔
Макс. кількість кадрів в секунду 10 fps
Макс. дозвіл відео 176 x 144 px
Додатково про Нокіа Asha 306
Органайзер  ✔
Календар  ✔
Налаштування режими  ✔
Java ігри та програми  ✔

 

Copyright Vinsee © 2018