Rapoo Bluetooth Mini Speaker A3060 – огляд портативної Bluetooth-колонки

Тільки минулого тижня ми тестували портативну Bluetooth-колонки Logitech UE Mini Boom, звук якої нам видався неймовірно насиченим і гучним, коли вже цього тижня ми отримали можливість погратися, тобто ми хотіли сказати зробити огляд, ще компактнішої колонки, лише з одним динаміком, Rapoo A3060 – звук якої виявився також досить непоганим. Перефразовуючи епіграф, скажемо вам, що менший – не значить гірший.

Комплект поставки

Комплект поставки Rapoo A3060 дуже мінімалістичний. Сама колонка поставляється в вертикальному циліндрі з прозорого пластику, більшу частину якого займає сама колонка. Під колонкою схована інструкція (в наш час, більш відома як макулатура), та малюсінький кабель для зарядки micro USB.

Інструкція вам тут просто не знадобиться, все що треба знати це – для з’єднання Rapoo A3060 ви маєте перевести вмикач живлення у положення увімкнуто, а потім тицьнути і тримати декілька секунд кнопку Bluetooth з’єднання/відповіді на дзвінок, що умовно знаходиться на фронтальній панелі внизу.

Дизайн

Bluetooth-колонка Rapoo A3060 має форму дуже стильного циліндру. Більша частина циліндра окрашена в темно-сірий колір («мокрого асфальту», це якщо по-автомобільному), також можливі такі кольорові варіанти: біло-блакитний, біло-зелений, біло-помаранчевий та біло-жовтий, а на останок, біло-сірий (світло-сірий).

На верхній поверхні колонки розмістився центр «керування польотами», в який входить чотири клавіші, дві для регулювання гучності, а інші дві відповідають за Bluetooth з’єднання/відповідь на дзвінок, а також за паузу/відновлення програвання музики. Всі ці кнопки сенсорні з модним блакитним підсвічуванням, і добре працюють з усіма трьома основними мобільними ОС.

Там же, на верхній фронтальній панелі розмістився скромний логотип виробника Rapoo (ми завжди вважали, що скромність прикрашає, адже гарний продукт продає себе сам, тим самим піднімаючи рейтинг всього бренду). В умовно правій частині, одразу за кнопкою збільшення гучності розмістилася маленька щілина для розмовного динаміка. Нажаль вся верхня поверхня зроблена з глянцевого пластику, який зі швидкістю світла збирає на собі відбитки пальців, розводи та просто пил.

Повертаючись знову до бокової грані циліндру, варто зазначити, що верхня частина його, виглядає ніби шляпка гриба, з під якої таки і виходить звук назовні. Одразу під цієї шапочкою розмістилася сітка.

В самому низу розмістилися додаткові елементи керування, якими став вмикач, має лише два положення включено і вимкнено (on/off), роз’єм для зарядки а також індикатор заряду батареї.

Перевернувши цю колонку з ніг на голову, ви знайдете інформацію від виробника, що це – Rapoo Bluetooth Mini Speaker A3060, яка оточена…(ні не Беркутом! Він вже давно дав дьору!) а спеціальним прорезиненим матеріалом, щоб запобігти ковзанню колонки по поверхні на яку вона встановлена (дуже завбачливо!).

Загалом якість збірки колонки Rapoo A3060 відмінна. Сам дизайн виглядає дуже стильно і надійно, що досягається завдяки вдалому поєднанню металу і пластику в матеріалах корпусу.

Звук

Перш за все варто зазначити, що звук Rapoo Bluetooth Mini Speaker A3060 і справді дуже непоганий. Гучності тут вистачить для дискотеки людей на двадцять, а от з басами якійсь трабл, тобто вони є, але їх дуже і дуже і дуже мало. Варто сказати, що на відміну від більшості портативних колонок, які зараз існують на ринку, ця при встановлені на будь-яку горизонтальну поверхню, розливає свій звук на всі 360-градусів, а не в певному встановленому напрямі, як у всіх інших. Просто диву даєшся коли розумієш, що така мала річ може настільки насичувати повітря музикою.

Ця колонка також може бути використана, як стереогарнітура, або ж стане вам у нагоді при проведенні телефонної конференції. В колонку встановлена батарея, потужності якої вистачає на більш як 15 годин автономної роботи на середньому рівні гучності.

Висновок

День за днем на ринку портативної акустики стає все щільніше і щільніше, тож виробникам варто бути все вигадливішими і вигадливішими для того, щоб привернути нашу з вами увагу до себе, але колонці Rapoo Bluetooth Mini Speaker A3060 не має за що хвилюватися. Ця «кнопа» вміє видавати непоганий за якістю звук, хоча і без насичених басів, при цьому маючи такі мініатярні габарити, стильний корпус і ще більш стильну панель керування з сенсорними кнопками з блакитним підсвічуванням.

До плюсів Rapoo Bluetooth Mini Speaker A3060 відносяться:

–         Компактний корпус

–         Яскраві кольорові варіанту окрасу

–         Сенсорна панель

–         Вбудований мікрофон для проведення аудіо конференцій

–         Відмінна автономність (близько 15 годин)

До мінусів Rapoo Bluetooth Mini Speaker A3060:

–         Глянцевий пластик (який швидко збирає відбитки)

–         Відсутність 3.5 мм аудіо-джека (для пристроїв яку не мають Bluetooth)

–         Слабкі баси

Rapoo Bluetooth Mini Speaker A3060 може стати у нагоді, як в автівці де немає власної магнітоли, так і в спортзалі, на природі, на дачі і будь-де де ви тільки можете собі це уявити. Ви можете навіть використовувати її замість колонок до ноутбуку, прямо в офісі, це звісно, якщо ви згодні протирати її після кожного дотику до сенсорної панелі.

Альтернативи Rapoo Bluetooth Mini Speaker A3060

Альтернатив для Rapoo Bluetooth Mini Speaker A3060 дуже і дуже багато зараз на ринку, тож підібрати найкращу з них буде важкувато, тим паче більшість з них мають схожий дизайн, а от звук в більшості конкурентів їх «Ахіллесова п’ята». Купити Rapoo A3060 можна за ціною 410 гривень.

Monster Beats BeatBox S11 by Dr.Dre

Дуже стильна ззовні та відмінна за якістю звуку колонка Monster Beats BeatBox S11 by Dr.Dre, є однією з найкращих альтернатив Rapoo A3060. Перш за все обидві моделі мають приблизно однакові габарити, при чому в трохи меншу за розмірами колонку by Dr.Dre, також входить слот для карт пам’яті microSD, який дозволить вам слухати музику навіть не з’єднуючи колонку з телефоном (чи планшетом). За всіма іншими параметрами іони майже іденичні.

Ціна в Україні близько 390 грн.

Sony SRS-BTV5

Ще один маленький музикальний Монстр, від відомого бренду. Sony SRS-BTV5 має стильний яскравий дизайн (з невеличким натяком на Великдень! Або ж МТС!). Звук з обох колонок альтернатив, нажаль, виходить тільки вверх, і тільки діставшись якоїсь поверхні він починає відбиватися і повертитися до вас. Якість звуку колонки від Sony не може не радувати. Обидві альтернативні колонки надають близько 5 годин автономної роботи.

Ціна в Україні близько 700 гривень.

Технічні характеристики Rapoo Bluetooth Mini Speaker A3060

Габарити та Вага: 63 х 70.9 мм, 298 г
Динаміки Один динамік, з імпадансом 4 Ом
Діапазон відтворюваних частот 100 Гц – 20 кГц
З’єднання Bluetooth 4.0
Тип живлення Вбудований акумулятор
Витривалість В середньому, до 15 годин при прослуховуванні музики