Nokia Asha 210 – огляд бюджетного телефона з повноцінною QWERTY клавіатурою

Nokia є чи не єдиними виробником смартфонів в світі, який ще пропонує сучасні гаджети з повноцінною QWERTY клавіатурою. Nokia Asha 210, завдяки своєму яскравому корпусу, двом активним СІМ-картам, підтримка карт microSD, просто не може не сподобатися. Але давйте розглянемо його трохи більш детально.

Дизайн

В дизайні Nokia Asha 210 дуже виразно обігрується стиль лінійки Lumia. Цей яскравий корпус, з темною рамкою навколо дисплею, а перегорнувши смартфон, знаходите типову для багатьох Lumia девайсів, вертикальний напис Nokia в чорній рамці, одразу під об’єктивом задньої камери. Тут, до речі, вона лише одна.

Спереду нас зустрічає місіпусенький 2.4-дюймовий дисплей, з немаленькою чорною рамкою навколо, з прорізом для динаміку, що звисає над екраном, між якими розмістився логотипом Nokia. Під екранною рамкою розташувався модуль з основними кнопками керування. Обидва краї цього модулю функціональні і відповідають за прийняття і відбивання виклику, а також контекстні кнопки, відомі нам за всіма телефона, що випускалися до появи Android-смартфонів. Посередині ж знаходиться джойстик, ліворуч і праворуч від якого виступають, вільно налаштовуєма кнопка інтернет функцій та камери, відповідно.

Всю нижню частину передньої панелі Asha 210 займає її головна гордість, це повноцінна QWERTY клавіатура. яка зроблена в тон з кольором корпусу, і має 37, з яких лише клавіша «пробіл» (вже узвичаєне українське слово), довша за інші. Самі клавіші трохи бугристі, тож це виключає випадкові натискання, навіть враховуючи відсутність проміжку між ними. Розташування клавіш не порадувало, адже всі клавіші знаходяться одна над одною, рівними рядками та лініями, коли в звичайних клавіатурах вони розташовані з невеликим ухилом в одну зі сторін. Тож до правильного потрапляння на необхідну вам клавішу, потрібно буде звикнути. Підсвічування клавіш тут присутнє.

Перевернувши девайс ви побачите раніше описаний модуль та рамку навколо камери, а також прорізи для динаміку. Відкривши задню пластикову панель, ви знайдете, що сам динамік, розташований тільки справа, на відміну від прорізів для нього, трохи вище знаходиться батарея, під якою розташований слот для першої СІМ карти, та карти пам’яті microSD. Ви спитаєте: а де слот для другої СІМ карти? Дуже просто, він знаходиться ззовні, на лівій грані смартфону, і підтримує гарячу заміну СІМ карти. Також на гранях розмістилися гніздо для зарядки, порт micro USB, який не тільки синхронізує, а також дозволяє синхронізувати ваш Nokia Asha 210, ну і 3,5 мм аудіо-джек, для стандартних навушників.

Щодо загального враження, то нам однозначно сподобався загальний дизайн в «а-ля-Lumia», софт-тач матеріал корпусу, його невеликі габарити 111.5 х 60 х 11.8 мм, та вага у 99,5 грамів. До речі, Asha 210 усього на 1.4 мм ширший за iPhone 5, це попри наявність повноцінною QWERTY клавіатури в Nokia.

Дисплей

Діагональ дисплей Nokia Asha 210 складає 2.4-дюйми з роздільною здатністю 320 х 240 пікселів. Він достатньо яскравий, як для виконання повсякденних завдань. А от перегляд фотографій чи відео не принесе вам багато задоволення, пікселі аж надто помітні.

Звук та Мультимедіа

Динамік Nokia Asha 210 розташований не вдало, тож в положенні на лопатках, дуже ймовірно пропустити виклик, через суттєве заглушення звуку, що виходить з нього. При хваті телефону «для набору тексту», пальці майже автоматично лягають на сітку динаміку і також зменшують звук. Що стосується якості звуку, то нажаль вона не висока, але гучність, чим добре відома Nokia, висока, і навіть дуже висока.

Радіо працює тільки з увімкненими навушниками, і можливості програвати мелодії через динамік не має. Музичний плеєр не наділений жодними функціями, окрім програвання мелодій. Додаток диктофон, тут теж присутній.

Камера

Камера в Nokia Asha 210 лише одна, і має дозвіл у всього лише 2 Мп. Так це не «ахті  як багато», як для сучасних смартфонів, але ж це бюджетний телефон, тож більшість питань має відпасти сама по собі.

Фотографії всередині приміщення, досить слабкої якості, а от зображення зроблені зі його межами, мають порадувати багатьох. Тож навряд чи цей телефон замінить вам «мильницю».

Приклади фотографій Nokia Asha 210

Інтерфейс

Asha 210 працює на платформі Series 40 Asha, з актвним режимом очікування, такими собі віджетами на робочому столі, та іконками швидкого доступу.

В телефоні також є магазин додатків Nokia, за допомогою якого можна завантажувати свіжі програми та ігри.

Nokia Express, це вбудований інтернет-браузер, примудряється стискати до 90% трафіку, через що користування інтернетом за межами дії точок доступу Wi-Fi, виявиться досить економічним і швидким, а наявність повноцінної хардової QWERTY клавіатури, спростить пошук відповідей на будь-яке питання.

Витривалість

Ємність акумулятору Nokia Asha 210 складає 1 200 мАг. Це дуже маленька ємність, якщо звичайно дивитися на неї через призму сучасних Android смартфонів, але ж враховуючи апаратне начиння та дисплей Asha 210, розумієш, що часи пошуку зарядного пристрою один раз на тиждень знову повертаються. Так-так, витривалість у цього телефону неймовірна, він витримував по 5-6 днів активного користування, і це враховуючи наявну тут підтримку одразу двох СІМ карт.

Комплект поставки

В комплекті разом з Nokia Asha 210 знаходиться зарядний пристрій (з тоненьким входом), а також навушники, з серії «на тобі боже, що мені не гоже». Хоча при такій вартості телефону, добре що хоч такі є

Висновок

Не звертаючи увагу на ті невеличкі мінуси та недоробки в дизайні телефону Nokia Asha 210, він залишив дуже приємні враження у всієї команди нашого сайту. Цей телефон виявився дуже надійним в сучасні гаджети, має постійно активні дві СІМ карти, наявну повноцінну QWERTYклавіатуру, стилем «а-ля-Lumia», а також цінник у 700 грн.

Альтернативи Nokia Asha 210

Альтернативи Nokia Asha 210 треба шукати саме серед братів та сестер, які мають повноцінну QWERTY клавіатуру на борту.

Blackberry Curve 9300

Має схожий дисплей та його характеристики у 2.46-дюйми та роздільну здатність 320 х 240. Фотокамера Blackberry Curve 9300 також має дозвіл у 2 Мп, і таку ж саму відсутність автофокусу що і в Nokia Asha 210. Смартфони Blackberry працюють під власною ОС Blackberry, та мають 256 Мб ОЗУ. Ціна на залишки Blackberry Curve 9300 складає 920 грн.

Nokia C3

Більш вдала альтернатива, через наявність логотипу того самого виробника над екраном. Має ідентичну роздільну здатність і розмір екрану, як і в Asha 210, 320 х 240 та 2,4-дюйми. Операційну систему Series 40, але більш просунуту її версію. Повноцінну QWERTY клавіатуру та батарею на 1 320 мАг. Цінник Nokia C3 складає від 660 грн.

Nokia Asha 302

Має абсолютно ідентичні, до всіх представлених вище діагональ екрану та дозвіл, 2.4 та 320 х 240. Більш просунуту версію операційної системи Series 40, ті самі 256 Мб ОЗУ, що були і в Nokia C3. Кращу фотокамеру, на цілих 3,2 Мп. Повноцінну QWERTY клавіатуру та батарею на 1 320 мАг. Ціна на Nokia Asha 302 складає 810 грн.

Технічні характеристики Nokia Asha 210

Розмір та вага 111.5 x 60 x 11.8 мм, 97.3 г
Операційна система Series 40 Asha
Пам’ять 32 Мб ОЗУ, 64 Мб вбудованої пам’яті, слот для розширення формату microSD до 32 Гб
Екран TFT, 2,4-дюймовий, 320 х 240
Камера задня – 2 Мп
Бездротовий зв’язок Wi-Fi 802.11 b/g , Bluetooth 2.1
Живлення акумулятор на 1 200 мАг
Особливість Повноцінна QWERTY клавіатура