SteelSeries Ion – огляд компактного універсального геймпада

Два тижні тому, я описував повноцінний геймпад для справжніх професійних геймерів – Moga PRO Power. Він Винсее не те щоб сподобався, я в нього просто кажучи закохався (: Сьогодні ж я пропоную вашій увазі повну протилежність: джойстик для любителів погамати, який завжди буде з вами – SteelSeries Ion Wireless Controller. Представлений він був ще під час проведення CES 2012, втім зараз, він як ніколи актуальний, адже тільки в наш час з’являються девайси які здатні “потягнути” пристойні ігри.

Комплектація та дизайн

Компактному пристрою – компактна упаковка. Саме так можна сказати про SteelSeries Ion. Ми отримали контролер у невеликій коробці, з досить скромним комплектом: сам джойстик, USB для зарядки, чохол для транспортування та стандартна макулатура. Легкість транспортування доречі це головна фішка даного аксесуару, саме тому його розміри складають приблизно 108 мм у довжину, 55,5 мм завширшки і товщиною 18 мм. Це не більше ніж колода карт, а важить він і те менше.

З елементів керування, джойстик наближених до своїх “повнорозмірних” колег. Тут два трігера, одна хрестовина, та 4 кругленьких кнопки. Виглядає джойстик досить цікаво, в транспортуванні зручний і цього вже достатньо щоб полюбити його, та не розлучатись (:

Використання (зручність та налаштування)

Попереджу відразу, якщо у вас великі руки, зручність використання буде спірним питанням. Думаю по фото легко зорієнтуватись чи зручно буде саме вам тримати даний контролер в своїх руках. Що до особистого досвіду, то загальні враження досить не однозначні. Я отримав даний джойстик майже відразу після розлучення з Moga PRO, тож відчуття були явно не позитивними. Так, його можна кинути в кишеню і погратись коли буде вільна хвилинка, і це чудово, але в той же час гратись цим малюком не так вже й комфортно. Втім звикнути мені вдалось вже на 3-4 день користування. Приловчившись до чутливості трігерів (про них ще згадаю) налаштувавши під себе всі ігри, вдалось таки повторювати результати гри з Moga, чого чесно кажучи не очікував. Втім все знову ж таки не так гарно як цього хотілось би. Діло в тому, що від хрестовини та кнопок, тактильні відчуття чудові, а ось якість виконання трігерів, з якими по суті гравець буде взаємодіяти найбільше, залишає бажати кращого. Діло в тому що вони занадто жорсткі, і в більшості випадків керування зводиться до крайніх положень трігера, а так як основна їх роль саме в м’якому керуванні, даний випадок знову ж  таки не викликає позитивних вражень. Коли в тому ж Deadzone Shadowgun під час гарячої перестрілки персонаж різко розвертається далі чим потрібно – це не сприяє хорошому враженні від гри. Тут  потрібно постійно контролювати пальці для плавного переміщення трігерів. Можливо, через деякий час, трігери все ж “роздовбуться” і стануть більш м’якими, але судячи з якості виконання відбудеться це не скоро.

Щодо налаштування та підключення, все дуже просто: затиснувши кнопку “А” на 4 секунди – контролер буде готовий для підключення до нового пристрою. Далі знаходимо контролер в списку доступних пристроїв, та спарюємо його зі смартфоном або планшетом. Після підключення залишається лише налаштувати управління вже в самій грі. Відмічу також що деякі ігри підтримують управління і без всіляких налаштувань, і саме в такі ігри, типу Vector, мені особисто сподобалось грати найбільше за допомогою SteelSeries Ion.

І останнє на чому зупинюсь, це можливість використання контролера не лише з Android пристроями, а й з Windows Phone, iOS та навіть ПК. Саме цього не вистачає все тому ж Moga PRO power, і за таку можливість окрема вдячність виробнику. Для підключення до девайсу з іншою ОС (якщо після увімкнення працює не коректно, або ж взагалі не працює), потрібно затиснути одночасно кнопки “А” і “В”, після чого смартфон знайде новий пристрій, таким чином змінюється і режим контроллера для адекватної роботи з тим чи іншим смартфоном/планшетом. Наприклад мені геймпад дістався судячи по всьому після любителя iТехніки, і мій Nexus визначив його як клавіатуру. Після зміни режиму, в списку пристроїв з’явився новий, тепер вже джойстик, який адекватно працював практично з усіма іграми, та навіть підтримував управління самим смартфоном з його допомогою: переміщення по столах, по меню, здійснення та прийом дзвінків… Загалом дуже сподобалась універсальність. Правда так і не встиг адекватно налаштувати управління на Prestigio Visconte для гри у World Of Tanks ):

Висновок

В цілому, враховуючи весь досвід користування SteelSeries Ion, в мене відчуття досить не однозначні. З одного боку чудовий дизайн, універсальність, компактність та автономна робота (витримав близько 6 годин знущання протягом 2 днів після чого почав активно миготіти ідикатором сигналізуючи про низький заряд батареї). Але з іншого боку, зовсім не сподобались стіки, що перекреслило практично все, ускладнюючи гру у іграх де потрібно швидко реагувати на події. Саме тому наполягаю: Перед тим як купити SteelSeries Ion потримайте його у своїх руках, можливо для вас він стане ідеальним.